חברי צוות "אור הלב" המתגוררים ברחבי העולם, מאמינים כי ביהדות יש עומק, חכמה ובינה שיכול להנחות אותנו, את הקהילות שלנו ואת העולם שלנו למקום טוב יותר

צוות אור הלב

 

הרבה שרה ברנדס, מנכ"לית

Headshot - Rabbi Sara Brandes

הרבה שרה הוסמכה לרבנות בסמינר התאולוגי היהודי בניו-יורק. 
בעלת ניסיון  רב בעולם העמותות ובתחום נשיאת    דרשות. מנהלת לשעבר ב-Moving troditions קליפורניה, ורבה לשעבר במרכז היהודי של מַליבוּ. כיום, ממשיכה לשרת כרבה בקהילת "מחנה אלונים" בלוס אנג'לס ומדריכה מוסמכת ליוגה.
שרה לעולם מחפשת אחר רוחניות ומשמעות, היא המחברת של הספר Magical Worlds: Stories, Reflections, Poems. בת-זוג לחיים, ואם למיכל ולגבי

ד"ר אביבה ברקוביץ'-אוחנה, מורה

ד"ר אביבה ברקוביץ'-אוחנה היא חוקרת מוח. מרצה בכירה בתחום במרכז ספרא לחקר המוח ובפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה. מחקרה מתמקד בהשפעת סוגים שונים של תרגול מדיטטיבי על התודעה, הקוגניציה ותחושת העצמיות, כמו גם יישומים אפשריים של התרגול המדיטטיבי בתחום החינוך. מחקר זה מגשר בין התעניינותה ארוכת השנים במדעי הטבע, ובין מחקרה האישי והמעמיק בתחום התודעה, הכולל תרגול מתמשך של פרקטיקות מדיטטיביות ממסורות שונות (בעיקר יהדות ובודהיזם) החל מ-1995. מנחת מדיטציה מטעם עמותת תובנה.

מירה ניקולסקו, מורה

מירה, נולדה בפריז, מייסדת "נשמה" – מרכז רוחני יהודי בפריז. בעבר, למדה תורה במכון "דרישה" ללימודי יהדות והוציאה תעודת הוראה לחינוך יהודי במכון פרדס. בנוסף, סיימה דוקטורט בפסיכולוגיה של הדת באוניברסיטת פריז. מלמדת תורה- פרשנות וחסידות וכן מיינדפולנס יהודי מזה 6 שנים ומובילה קבוצת מדיטציה ברוח יהודית, מדי שבוע במכון פרדס שבירושלים.

הרב דניאל רפאל סלברשטיין

Headshot - Rav Daniel Silverstein

דניאל רפאל סילברשטיין, רב, מחנך, מורה למדיטציה, יוצר ומשורר. לאחרונה עלה לארץ מפאלו אלטו, קליפורניה, שם היה נציג ארגון "הלל", מנהיג הקהילה היהודית באוניברסיטת סטנפורד. לאחר מספר שנים בהם עסק באירופה ובארה"ב בתחומי האומנות, החינוך ויחסי יהודים- מוסלמים,הוסמך לרבנות בישיבת "חובבי תורה" שבניו- יורק. לאחרונה לימד מדיטציה בריטריט בן שישה ימים, עם הרב ג'יימס ג'ייקבסון מייזלס. 


 

הרב ד"ר ג’יימס ג’ייקובסון מייזלס, מנהל רוחני

Headshot - Rav James Jacobson Maisels

 ג'יימס, מייסד "אור הלב- מרכז לרוחניות ומדיטציה", לומד ומלמד מדיטציה ורוחניות יהודית זה למעלה מ-20 שנה. בעל דוקטורט למדעי היהדות באוניברסיטת שיקגו. מלמד מחשבה יהודית, חסידות, תרגול רוחניות ומדיטציה במכון "פרדס" לחינוך יהודי וכן, באוניברסיטת חיפה, בישיבת "הדר" ובמגוון מסגרות אחרות ברחבי העולם. ג'יימס שואף לשלב את הלימוד עם התרגול האישי שלו, ולעזור לאחרים לחיות את היהדות כדיסציפלינה רוחנית.

דניאל יואל כהן, מורה 

Headshot - Daniel Yoel Cohen

דני היה המנהל המייסד של עמותת אור הלב, שבה ממשיך כיום ללמד שיעורים ולהנחות סדנאות.
בשנת 2009, בעודו לקראת סיום תואר בכלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת פנסילבניה, חווה חוויה משמעותית בסדנת מדיטציה שבה השתתף לראשונה. בעקבות כך, יצא לדרכו במטרה למצוא מעיין מים חיים- את התורה והתרגול שמזינים את החיים והנפש. דני למד ולימד במגוון מוסדות תורה ומדיטציה בישראל, בארצות הברית, בהודו, בנפאל ובמקסיקו. כיום עוסק בטיפול גוף-נפש, לאחר שסיים הכשרה מלאה בפסיכותרפיה חוויתית מבוססת מיינדפולנס במכון האקומי ישראל. בנוסף, מלמד מיינדפולנס ותקשורת מקרבת ומסייע לרבים לחיות את חייהם באופן מלא, עמוק ומחובר יותר. 

הרב ג'ף רוט, מורה 

הרב ג'ף רוט הוא מייסד ומנהל פרוייקט "The "Awakened Heart למחשבת היהדות. בנוסף, היה שותף בהקמת "אלת חיים"- מרכז רוחני יהודי בארה"ב. שם כיהן כמנהל ומנהיג רוחני למשך 13 שנים. ב-17 שנים האחרונות, הנחה אין ספור ריטריטים של מדיטציה.  כתב את הספר "Jewish Meditation Practices for Everyday Life".גר עם משפחתו בניו-יורק.

ד"ר אביבה ברקוביץ'-אוחנה 

ד"ר אביבה ברקוביץ'-אוחנה היא חוקרת מוח ומרצה בכירה במרכז ספרא לחקר המוח ובפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה. מחקרה מתמקד בהשפעת סוגים שונים של תרגול מדיטטיבי על התודעה, הקוגניציה ותחושת העצמי, כמו גם יישומים אפשריים של התרגול המדיטטיבי לתחום החינוך. מחקר זה מגשר בין התעניינותה ארוכת השנים במדעי הטבע, ובין מחקרה האישי והמעמיק בתחום התודעה, באמצעות תרגול מתמשך של פרקטיקות מדיטטיביות ממסורות שונות (בעיקר יהדות ובודהיזם) החל מ-1995. מנחת מדיטציה מטעם עמותת תובנה.

Your content goes here...