אור הלב Or Halev CENTER FOR JEWISH SPIRITUALITY AND MEDITATION

  שורשי השמחה: רטריט מדיטציה בשתיקה

  האושר הוא זכותנו הטבעית. המחשבות בתוכנו, הרעש מסביב, הלחץ של חיי היומיום, השאיפה לביטחון אישי מהאושר שלנו.ולהצלחה, הפחדים והאתגרים שלנו – כל אלה יכולים לחסום ולהרחיק אותנו ממקומנו הטבעי.


  בחמשת הימים של המדיטציה השקטה יינתנו למשתתפי הריטריט כלים מעשיים לתרגול תשומת לב ונוכחות עם מה שיש, כלים המזמינים ומאפשרים שחרור חסימות ושינוי יחסינו עם לבנו ונפשנו. כל זה ייעשה בשילוב של גישות יהודיות למדיטציה עם שיטות של מודעות עצמית והקשבה. השתיקה והשקט הינם אמצעי להעלאת רמת המודעות הפנימית. התנסות חווייתית עוטפת זו תאפשר למשתתפים להסתכל פנימה אל חייהם ולפגוש את ליבם באינטימיות, בקרבה ובנוכחות.


  בכל בוקר, תתקיים תפילת מדיטציה: נשיר פסוקים (צ'אנטינג, פסוק החוזר על עצמו שוב ושוב) מתוך הסידור ייקבעו זמן ומקום לתפילה מסורתית מתוך הסידור, למעוניינים בכך, איש וביניהם יהיו רגעי שקט. בנוסף לכך,איש לפי מנהגו. ההדרכות היומיות במדיטציה וההרצאות מזמינות את המודטים המתחילים וגם המנוסים לחוויית התבוננות עמוקה.הריטריט כולל חוויה רוחנית ועמוקה של השבת.

  ​ישראל

  יוני 1-5 

  Hebrew    עברית

  צוות

  הרב ד׳ר ג׳יימס ג׳ייקובסון מיילזס

  ג'יימס, מייסד "אור הלב- מרכז לרוחניות ומדיטציה", לומד ומלמד מדיטציה ורוחניות יהודית זה למעלה מ-20 שנה. בעל דוקטורט למדעי היהדות באוניברסיטת שיקגו. מלמד מחשבה יהודית, חסידות, תרגול רוחניות ומדיטציה במכון "פרדס" לחינוך יהודי וכן, באוניברסיטת חיפה, בישיבת "הדר" ובמגוון מסגרות נוספות ברחבי העולם. ג'יימס שואף לשלב את הלימוד עם התרגול האישי שלו, ולעזור לאחרים לחיות את היהדות כדיסציפלינה רוחנית.

  דניאל יואל כהן

  דניאל היה המנהל המייסד של עמותת אור הלב, בה הוא ממשיך כיום ללמד שיעורים ולהנחות סדנאו
  בשנת 2009, בעודו לקראת סיום תואר בכלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת פנסילבניה, חווה חוויה משמעותית בריטריט מדיטציה שבו השתתף לראשונה. בעקבות כך, יצא לדרכו במטרה למצוא מעיין מים חיים, את התורה והתרגול שמזינים את החיים והנפש. דניאל למד ולימד במגוון מוסדות תורה ומדיטציה בישראל, בארצות הברית, בהודו, בנפאל ובמקסיקו. כיום עוסק בהוראת תקשורת מקרבת ובטיפול גוף-נפש, לאחר שסיים הכשרה המלאה בפסיכותרפיה חוויתית מבוססת מיינדפולנס במכון האקומי ישראל.

  הרשמה תיפתח בקרוב!

  שימו לב: ריטריט מדיטצייה אינטניסיבי זה אינו מתאים לכל אחד. אם חוויתם ארוע טראומתי מכל סוג שהוא בחצי שנה האחרונה, או אם אובחנתם באיזושהי הפרעה נפשית, אינכם כשירים לריטריט זה. אם יש בהיסטוריה שלכם ארועים טראומתים או קשיים רציניים בבריאות הנפשית, עליכם להיות בקשר איתנו כדי לוודא שהריטריט יהיה מתאים ותומך עבורכם. לחצו כאן כדי ליצור קשר.

  מלאו טופס טרום הרשמה והבטיחו את מקומכם בריטריט