אנו מזמינים לריטריט אנשים ונשים מכל גווני החילוניות והדתיות המבקשים להתעורר אל חיים יותר מלאים, בעלי משמעות ומרחיבי לב.

  • מה זה
  • מתי זה
  • מי מעביר
  • איפה
  • עלות
מה זה

האושר הוא זכותנו הטבעית. המחשבות בתוכנו, הרעש מסביב, הלחץ של חיי היומיום, השאיפה לביטחון אישי ולהצלחה, הפחדים והאתגרים שלנו – כל אלה יכולים לחסום ולהרחיק אותנו ממקומנו הטבעי, מהאושר שלנו.

בחמשת הימים של המדיטציה השקטה יינתנו למשתתפי הריטריט כלים מעשיים לתרגול תשומת לב ונוכחות עם מה שיש, כלים המזמינים ומאפשרים שחרור חסימות ושינוי יחסינו עם לבנו ונפשנו. כל זה ייעשה בשילוב של גישות יהודיות למדיטציה עם שיטות של מודעות עצמית והקשבה. השתיקה והשקט הינם אמצעי להעלאת רמת המודעות הפנימית. התנסות חווייתית עוטפת זו תאפשר למשתתפים להסתכל פנימה אל חייהם ולפגוש את ליבם באינטימיות, בקרבה ובנוכחות.

בכל בוקר, תתקיים תפילת מדיטציה: נשיר פסוקים (צ'אנטינג, פסוק החוזר על עצמו שוב ושוב) מתוך הסידור וביניהם יהיו רגעי שקט. בנוסף לכך, ייקבעו זמן ומקום לתפילה מסורתית מתוך הסידור, למעוניינים בכך, איש איש לפי מנהגו. ההדרכות היומיות במדיטציה וההרצאות מזמינות את המודטים המתחילים וגם המנוסים לחוויית התבוננות עמוקה.
במהלך הריטריט נשמור על שקט חברתי, כלומר לא יתקיימו שיחות ומפגשים חברתיים, אך יוקדשו פרקי זמן מכוונים לשאלות ותשובות. כמו כן יתקיימו מפגשים של קבוצות קטנות ומפגשים אישיים בליווי המנחים ובהדרכתם. הריטריט כולל חוויה רוחנית ועמוקה של השבת.

הלימוד וההנחיה ניתנים מנדיבות ליבם של המורים. בסוף הריטריט, תינתן למשתתפים הזדמנות להביע את הערכתם על ידי מתן תרומה למורים, שתאפשר להם להמשיך וללמד. כל תרומה שתוכלו לתת, תתקבל בהערכה ובשמחה ותתרום לכך שהלימוד ימשיך ויחזק את התמיכה ההדדית בין המורים למשתתפים ויתן ביטוי לתלות ההדדית והקשר והחיבור בין כולנו.

עלות הריטריט מיועדת לכיסוי עלויות לינה, אוכל ולוגיסטיקה.
תינתן תמיכה כספית עבור אלה הזקוקים לה. אנא צרו קשר איתנו.

מתי זה
מי מעביר
איפה
עלות

שימו לב: ריטריט מדיטצייה אינטניסיבי זה אינו מתאים לכל אחד. אם חוויתם ארוע שיגעון מכל סוג שהוא בחצי שנה האחרונה, או אם אובחנתם באיזושהי הפרעה נפשית, אינכם כשירים לריטריטי הזה. אם יש בהיסטוריה שלכם ארועים טראומתים או קשיים רציניים בבריאות הנפש, עליכם להיות בקשר איתנו בכדי לוודא שהריטריט יהיה מתאים ותומך עבורכם. 

לחצו כאן כדי ליצור קשר.